Logo
Ispiši ovu stranicu

Najboljem hrvatskom strijelcu i reprezentativcu Hrvatske s virskom adresom, Petru Gorši, pripala je momčadska srebrna medalja na Europskom prvenstvu u disciplini zračna puška 10 metara

ZALET ZA TOKIO 2020.

DVOSTRUKI SVJETSKI VICEPRVAK OSVOJIO I EUROPSKO SREBRO

Najbolji hrvatski strijelac i sportski ambasador otoka Vira Petar Gorša osvojio je momčadsku srebrnu medalju u gađanju zračnom puškom 10 metara na Europskom prvenstvu u Wroclawu. Sjajni Gorša u timu s reprezentativcima Hrvatske Bornom Petanjekom i Miranom Maričićem do timskog je srebra došao nakon tijesnog poraza u finalnom srazu s ruskim strijelcima Sergejem Kamenskim, Aleksandrom Drjaginom i Vladimirom Maslenikovim. Hrvatski su strijelci u drugom krugu kvalifikacija ostvarili drugi najbolji rezultat sa 626,4 pogodaka te tako izborili dvoboj za zlatno odličje s Rusijom koja je bila najbolja u drugom dijelu natjecanja sa 628,6 pogodaka. U finalu se reprezentacija Hrvatske dobro držala s favoriziranom Rusijom do rezultata 10-8 za Rusiju, no u posljednja tri hica Rusi su bili predobri te na kraju osvojili zlato s ukupnih 16-8.

Brončana medalja pripala je reprezentativcima Ukrajine (626,1), četvrto mjesto osvojili su Francuzi (625,6), peto Mađari (624,9), Norvežani šesto (622,8), Turci sedmo (621,7) i Srbi osmo mjesto (619,3). Gorša je ranije nastupio i u pojedinačnom natjecanju zračna puška 10 metara, ali nije uspio izboriti željeno finalno natjecanje. Brončanu medalju za Hrvatsku osvojili su još Miran Maričić i Estera Herceg u miješanim parovima u gađanju zračnom puškom 10 metara, a to su bile sve medalje za reprezentaciju Hrvatske na ovom Europskom prvenstvu.

Općina Vir,Point Sva prava pridržana | Copyright 2014.